Léčivé a posilující účinky stromů (část 1.)

21. července 2008 v 14:30 |  Meditace
Ještě, než začnete číst tuto stránku, musím se zmínit o velmi důležité skutečnosti. Stromy nejsou všelék, který vás zbaví na vždy vašich problémů. Záleží na člověku a jeho ochotě a dnes už i odvaze podívat se na své bolesti i strasti v pokoře a poznání všech zákonitostí života se všemi jeho souvislostmi. Stromy tuto podmínku splňují a mohou vědomě čerpat z pravěčného zdroje života pro své vlivy a účinky na této zemi. V žádném případě se zde nejedná o magické síly, okultismus apod., ale o vše naplňující souznění přírody i jejich bytostí s celým stvořením.To pouze lidé se snaží tyto přírodní děje zahalovat pod rouškou tajemna ve svém špatném pochopení těchto dějů a často i s úmyslem pro jejich zneužití ve prospěch svého nečistého jednání! Je to jen další z důkazů nevědomosti a vychytralosti lidského rozumu. Však jakékoliv zneužívání těchto přírodních sil a dějů se neodvratně obrátí dle Zákonů Života proti každému viníkovi. Jsme součástí přírody a ne její vládci. Nelze ji zneužívat ani využívat. I my se musíme znovu naučit poznávat všechny přírodní zákony s jejich souvislostmi i naplňovat Vůli Nejvyššího.
Akát (Robinia pseudoacacia)
Trnovník bílý
Naplňuje energií, posiluje optimismus a dobrou náladu, přináší úlevu od stresu.
Bříza (Betula pendula)
Nevěsta zahrad. ,, Jsem naděje"
Ztělesňuje spolu s jabloní a fíkovníkem mateřskou lásku, onu bezpodmínečnou lásku, po které touží každá živá bytost. Strom zasvěcení, na jedné straně do poznání dobra a zla a na druhé straně do všeléčící a sjednocující lásky. Strom světla a štěstí, úspěchu, strom "středu" přináší vděčnost síle stvoření všude kolem nás. Skromnost, věrnost, trpělivost, smysl pro širší společenství. Schopnost rozdávat a pomáhat bližním, posiluje cit a smysl pro rodinu. Zahání chmury, působí dobrou náladu, ochrana.
Borovice (Pinus sylvestris)
Matka moudrosti. ,,Jsem božské smíření"
Přináší štěstí, povzbuzuje pozitivní příjímání sebe sama, posiluje duševní rovnováhu, napomáhá k opatrnosti, pečlivosti
i pilnosti. Pomáhá při kašli i rýmě, při dýchacích obtížích všeho druhu.
Černý bez (Sambucus nigra)
Vyhledává blízkost lidí. Má neobyčejně silné vyzařování. ,,Když začal být svět špatný, ukryly se všechny víly do bezu." Omlazuje duši a tělo, dodává energii, sílu i chuť do života. Symbolizuje život, lásku a smrt. Též smutek a utrpení (údajně byl z něho zhotoven kříž, na kterém byl ukřižován Ježíš a později se na něm oběsil Jidáš). Kvete na sv. Jana Křtitele, jako dík za cestu, kterou Jan Křtitel připravil pro Syna Božího Ježíše.
Sídlo mocných duchů a dobrých vil s velkou silou proti zlým mocnostem. Je spojen s velkou přírodní bytostí země. Sázel se
u domu pro šťastné manželství a bohatou úrodu. V léčivých schopnostech před ním poklekněme a děkujme!
Dub (Quercus petraea)
Životní síla. ,,Jsem duchovní síla." přibližně 300 druhů
Nedá se pokořit, podporuje odvahu a sílu, zodpovědnost a radost ze života. Poskytuje ochranu malým a slabým - mír. Pomáhá stát se tím, čím opravdu jsme (být sám sebou), při zoufalství a malomyslnosti, podporuje myšlení a rozhodování. Dodává zdraví.
Hrušeň (Pyrus communis)
Zvláštní moc očištění od jedu v organismu, kultivace mužské energie ( léčení poruch potence) posiluje srdce, příznivá na střeva.
Habr (památník loajality)
Úcta k životu. Dnes už velmi vzácný, nejtvrdší evropské dřevo. Probouzí důvěru ve vlastní energii a schopnosti, dodává sílu vydržet a překonávat všechny nesnáze, pomáhá v toleranci a vyrovnání rozdílu. Má mnoho citu pro spravedlnost a chápání souvislostí, má smysl pro čest a velkorysé odpouštění, je proti absolutním soudům, proti každému fanatismu, raději přejímá vinu i nevýhody na sebe, má schopnost zachovávat správnou míru. Věrně slouží člověku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama