Léčivé a posilující účinky stromů (část 2.)

21. července 2008 v 14:29 |  Meditace
Jabloň (Malus domestica)
Posvátný strom.
V keltské mytologii symbol dovršení a moudrosti. Strom lásky, poznání dobra a zla, symbol dokonalosti. Výrazem spojení člověka s přírodou, mezi životem a smrtí, mezi tímto a oním světem (sjednocuje oddělující). ,,AVALON" = jablečná země - keltské označení pro nadpřirozený svět - zemi blahobytu a míru - ráj. Schopnost pomáhat trpícím. Pomáhá při pocitech nečistoty a hanby. Stimuluje harmonii a vnitřní očištění. Ženský princip, plodnost, dlouhověkost, posiluje nervovou soustavu
i srdce. Věčné mládí a blaženost.
Jasan (Fraxinus excelsior)
,,Jsem život."
Pomáhá svobodě, posiluje schopnost chápat posloupnost věcí i života, posiluje vůli, mírní deprese i smutek. Posiluje vnitřní připravenost, nezávislost, ctižádost (pozor na chorobnou!). Germáni věřili, že první muž byl z jasanu a žena z olše. Má moc nad vodou. Výroba luků, šípů, oštěpů. Kouzelné hole (Druidové). Aktivuje sílu vůle a podvědomí, proti depresím, posiluje tělo při problémech a starostech, rozptyluje obavy.
Javor (Acer)
Posiluje otevřenost poctivost, bojuje o identitu, má rád pohyb, hledání věčných pravd, duchovna a víry. Dlouhověkost, mírní horečky, tiší emoce, zklidňuje děti, léčí nespavost.
Jeřabina (Sorbus aucuparia)
"Miláček ptáků."
Byla zasvěcena Donarovi. Přináší štěstí, chrání před zlými kouzly.
Lidé narozeni v těchto dnech rádi zkrášlují a zlepšují svět. Záleží jim na vztahu člověka k člověku. S postupným stářím se stále více stavějí do služeb svého okolí. Přitom však dokáží uniknout nebezpečí závislosti na lidech kolem sebe. Nesnaží se dosáhnout uznání, jako jiní, pracují důsledně na zdokonalení sebe sama. Nepociťují prázdnotu, když nemají úspěch a uznání, jelikož jim zůstává radost z vlastního pokroku.
"Zlepši sebe sama, pak můžeš zlepšit svět." Toto heslo je velmi vystihuje.
Však jejich snaha o své zdokonalení, může být až chorobná, že se stanou osamělými. Ale osamocení těmto lidem nesvědčí, bolí je to a trápí. Proto i když žijí v harmonii sami se sebou, jakoby povýšeni nad svým okolím, raději zahalí své světlo. Převezmou zodpovědnost za nedostatky a uvelebí se v lidské nedokonalosti. Však časem zjistí, že se takto přepínají ze strachu ztráty lásky a sympatií. Za určitých okolností jim to může bránit najít pravou cestu k sobě samému. Nestačí harmonii hledat, ale i žít se svými partnery a okolím.
Jilm (Ulmus)
,,Jsem oběť."
Velmi vzácný. (Nejcitlivější strom na okolní vlivy a exhalace). Podporuje velkorysost, dobré smýšlení, pilnost, spolehlivost, tvůrčí sílu, smysl pro spravedlivou míru. Dodržuje pravidla hry, má ochotu pomáhat. Chce jít svou vlastní cestou, pomáhá překonat strach, je individualista.
Jalovec (Juniperus communis)
Dárce života.
Posiluje a osvěžuje, zahání zlé duchy, posiluje a podporuje nervy a psychiku, povzbuzuje. Hojně užíván v aroma-terapii
i léčitelství. Staré pořekadlo: ,, Užívejte jalovec, jezte bedrník, nebudete stonat, nebudete mřít. Jalovcový prut sloužil jako zbraň proti zlým duchům.
Kaštan jedlý (Castanea sativa)
Otevírá cestu k humoru, pomáhá nalézat pravdu, nesnáší faleš a lež, napomáhá v hledání a uvědomění si harmonie mezi rozumem a citem (Závisí na vaší snaze!). Také k rozpoznání tenké hranice mezi lží a pravdou. Vhodný na srdce, krevní oběh, ledviny, při špatném stavu vlasů.
Kaštan jedlý (Castanea sativa)
Otevírá cestu k humoru, pomáhá nalézat pravdu, nesnáší faleš a lež, napomáhá v hledání a uvědomění si harmonie mezi rozumem a citem (Závisí na vaší snaze!). Také k rozpoznání tenké hranice mezi lží a pravdou. Vhodný na srdce, krevní oběh, ledviny, při špatném stavu vlasů.
Lípa (Tilia)
"Svaté dřevo."
Symbol Slovanů (náš národní strom). Symbolizuje něžnost a jemnost slovanské povahy. Přináší štěstí. Ochrana proti zlým mocnostem, pomáhá nalézt čistou pravdu a smířit rozhádané strany. Zvyšuje citlivost na vyšší duchovní úrovně. Léčí a posiluje srdce, proti nespavosti, horní cesty dýchací, žaludek, střeva. Má omlazující účinek.
Líska (Corylus avellana)
"Strom počátku."
Ochrana před chaotickými silami nadpřirozeného světa (bleskem, ohněm, hady, divokými zvířaty, nemocemi a zlými kouzly).Též strom moudrosti, inspirace, poezie a věštění. Do lísky prý nikdy neuhodí blesk, neboť podle legendy pod ní často odpočívala Panna Maria. Rozjasňuje mysl, odhání chmury. Spánek pod lískou přináší významné i jasnovidné sny. Kdo u sebe nosí lískový prut má ochranu proti zlým mocnostem onoho světa, ale může i síly a energie nadpřirozeného světa vysledovat - řídit - ovládnout, nebo je ,,odtamtud" převést na tento svět. Lísková hůlka je pro znalce a dobrého člověka opravdovou kouzelnickou hůlkou. Zasvěcenec dokáže nalézt skryté poklady, vodní prameny, ovlivnit počasí. Je zasvěcená tzv. Bílé Bohyni plodnosti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama